मन्दिर नजिकै चर्च बनाएपछि हंगामा, हिन्दु र क्रिश्चियनबीच कार्यक्रममै झडप

40
VIEWS

धरानमा मन्दिरको सामुन्ने चर्च निर्माण गरिएपछि उब्जिएको विवादमा मेयर हर्क साम्पाङ पनि तानिएका छन्।

सामाजिक सञ्जालमा मेयर साम्पाङलाई ख्रिष्टियन भएको र अनुमति, नक्सा पास नगरि चर्च बनाउन दिएको भन्दै निरन्तर आलोचना भएपछि धर्मबारे उनले पनि मर्यादा विपरीत विवादित अभिव्यक्ति दिएका छन्। निरन्तर टिकाटिप्पणी र आरोपहरु आउन थालेपछि मेयर साम्पाङले आफ्नो फेसबुक पेज हर्क साम्पाङ अ रिभोलुसनबाट आफ्नो बचाउ गर्दै पदीय मर्यादा विपरीत जातिय र धार्मिक बिषयमा टिप्पणी तथा अभिव्यक्ति पनि दिएका छन्।

धरान वडा नं १४ स्थित विजयपुरमा गोपाल मन्दिरको सामुन्ने चर्च बनेको छ। निजी जग्गामा बनेको उक्त चर्च निर्माण गर्न अनुमति वा नक्सा पासको प्रक्रिया पुरा भएको छैन। शुरुमा पार्टी प्यालेस बनाउने भनिएको र निर्माण सकेपछि चर्चकोरुपमा प्रयोग भएको भन्दै विजयपुर क्षेत्र धार्मिक संरक्षण समन्वय समितिको भनाई छ।

यो विवाद चर्कदै गएपछि मेयर साम्पाङले दुवै पक्षलाई छलफलमा बोलाए पनि सहमति जुट्न सकेको थिएन। लगत्तै मन्दिर पक्षले विवादित धर्मगुरु आचार्य श्रीनिवासलाई धरान बोलाएको थियो। आफैलाई गोली हान्न लगाएर पक्राउसमेत परिसकेका श्रीनिवासले चर्च भत्काउनुपर्ने अभिव्यक्ति दिए भने मेयर साम्पाङ ख्रिष्टियन भएको आरोप लगाए। उनको अभिव्यक्ति सामाजिक सञ्जालमा आएपछि मेयर साम्पाङ र उनका समर्थकहरु थप भड्किएका थिए। यद्यपी, मेयर साम्पाङले दुवै पक्षसँगको छलफलमा र श्रीनिवासको अभिव्यक्तिपछि पनि आफु धर्मको बिषयमा नबोल्ने धारणा राख्दै आएका थिए। उनले दुवै पक्षलाई मिल्न सुझाव दिदै विवाद निरुपणको लागि अदालतमा जाने बाटो खुला रहेको पनि बताएका थिए।

 

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?
तपाईको प्रतिक्रिया दिनुहोस्

Discussion about this post

ताजा समाचार