भदौमा नहुने नै भयो कांग्रेस महाधिवेशन, कहिलेसम्म सार्न पाइन्छ ?

15
SHARES
81
VIEWS

काठमाडौं – सत्तारुढ दल नेपाली कांग्रेसको १४औं महाधिवेशन भदौमा नहुने निश्चित भएको छ ।

निर्वाचन आयोगसँगको परामर्शमा कांग्रेसले महाधिवेशन सार्ने तयारी गरेको स्रोतको दाबी रहेको छ ।

निर्वाचन आयोगले कांग्रेसको महाधिवेशन गर्न पुससम्मको समय उपलब्ध गराउने भन्दै स्रोतले थप्यो, ‘आयोगसँग त्यस विषयमा कुरा भइरहेको छ । भदौमा महाधिवेशन हुँदैन । आयोगका पदाधिकारीसँग कांग्रेसका नेताहरु नियमित सम्पर्कमा रहेका छन् । आयोगले कांग्रेसलाई महाधिवेशन गर्न पुस मसान्तसम्मको समय दिनेछ ।’

कोरोना भाइरसको संक्रमणसहितका कारण देखाएर कांग्रेसले आयोगसँग समय माग गर्ने उनले बताए । ‘त्यसको जवाफमा आयोगले पुस मसान्तसम्मको समय दिनेछ,’ उनले भने । कांग्रेसले पार्टीको १४औं महाधिवेशन भदौ १६ देखि १९ गतेसम्मका लागि तोकेको छ ।

तर अब १ महिना मात्रै बाँकी रहँदा क्रियाशील सदस्यता विवाद नै टुंगिएको छैन । उक्त विषय टुंगो लगाउन बिहीवार ५ दिनको समय मागिए पनि उक्त विषय टुंगो नलाग्ने स्रोतले दाबी गरेको छ । सयभन्दा बढी वडामा सदस्यता विवाद रहेको, बारा र सप्तरीको नयाँ सदस्यता फाइल खोल्दै नखोलिएको, धनुषा, सर्लाहीका १/१ निर्वाचन क्षेत्रको विवाद कायम रहेको र विभिन्न पार्टीबाट कांग्रेस प्रवेश गरेकाको संगठन समायोजनको काम नसकिएकाले चाहेर पनि भदौमा महाधिवेशन सम्भव नरहेको कांग्रेस स्रोतको दाबी रहेको छ ।

कांग्रेसले पछिल्लो पटक तय गरेको महाधिवेशन कार्यतालिका अनुसार साउन १२ गतेदेखि वडा अधिवेशन गरेर बिहीवार पालिका तहको अधिवेशन भइसक्नुपर्ने थियो । आजको नागरिक दैनिकमा समाचार प्रकाशित छ ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?
तपाईको प्रतिक्रिया दिनुहोस्

Discussion about this post

ताजा समाचार