यदि तपाईंलाई कसैले ५० बर्ष कटेपछि तपाईंको ढाड र हाड जोड्नीहरु निको हुन असम्भव छ भनेर भन्यो भने तपाईंले यो सत्य कुरा होइन भनेर थाहा पाउनु पर्छ !’

29
SHARES
159
VIEWS

मनिस सापकोटा
चिकित्सा विज्ञानका डाक्टर, नेपाल l मोडर्न काइनेसिओथेरापीका संस्थापक (न्यूरोलोजी र आर्थोपेडिक्स)-मांसपेशी तथा अस्थिपन्जर सम्बन्धी पुराना रोग तथा चोटपटक उपचार गर्ने एउटा वैकल्पिक पद्धति l औषधि प्रयोग नगर्नु तथा कर्सेट नलगाउनु यस नयाँ पद्धतिको मुख्य सिद्धान्त हो l आफ्नो शरीर र यसका सम्भावनाका बारेमा अझ राम्रो बुझाइ हो l
मेडिकल अनुभव: ३० बर्ष भन्दा बढी

दिमागमा एउटा साधारण सत्य राख्नुहोस् र कसैको कुरा नासुन्नुहोस्: हाडजोड्नीका रोगहरु बुढेसकालमा पनि उपचार गर्न सकिन्छ l’

यी डाक्टरको दावी छ कि १८ बर्ष सुरु भएको अस्टेकोंड्रोसीस पनि केही महिना मै निको पार्न सकिन्छ l उनले बाथको दीर्घ रोगी असाध्यै रोगी महिलालाई ७८ दिन मै निको पार्न सक्छन् l हाडजोड्नीको दुखाइको सम्बन्धमा यदि राम्ररी उपचार गर्न सकेमा ४ दिन मै निको हुन्छन् l ४८ बर्षको अभ्यासमा उनले उनले आफ्ना भनाइहरुलाई कामले नै देखाउने गर्दै आएका छन् l एउटा च्यानलमा प्रत्यक्ष प्रसारणमा आए लगत्तै (‘जुनसुकै उमेरमा पनि हाड जोड्नीलाई कसरी स्वस्थ राख्ने’ शिर्षकको कार्यक्रममा) प्रसिद्ध डाक्टर मनिस सापकोटा हामीसँग अन्तर्वार्ता दिन सहमत भए l

तपाईंको खबर के छ, डा. मनिस l के हाडजोड्नीका रोग तथा अस्टेकोंड्रोसीस वयस्क मानिसका लागि साधारण हुन् भन्ने कुरा सत्य हो ? कृपया बताईदिनुहोस् l

हेलो, ईशा l यो निश्चित रुपमै सत्य होइन l वयस्क मानिसका लागि त १० बर्षदेखि उपचारमा लागेका तर कहिल्यै सफल नहुने डाक्टरमा अत्यधिक विश्वास गर्नु चाहिं साधारण कुरा हुन् l वास्तवमा हाडजोड्नी, कंड्रोसीस तथा पुरै अस्थिपन्जर प्रणाली जुनसुकै उमेरका मानिसमा सहजै निको पार्न सकिन्छ l अनि यो कुनै चमत्कार नभई विशुद्ध विज्ञान हो l

यदि तपाईंलाई यो रहस्य थाहा छ र यसमा थोरै आत्म-अनुशासनको प्रयत्न लगाउनु भएमा तपाईंले घरमै छिट्टै यो रोग ठीक गर्न सक्नुहुन्छ, मेरा हजारौं विरामीहरु त्यसै गर्छन् l

अनि त्यस्तो रहस्य चाहिं के हो त ?

त्यो रहस्य भनेको मलाई किन दुखिरहेको छ भन्ने बुझ्न सक्नु l अस्टेकोंड्रोसीस तथा बाथ मेडिकल इन्साइक्लोपेडीयामा सूचीवद्ध गरिएका १४७ वटा फरक सम्भाव्य कारणले हुन सक्छन् l तर परिणाम एकै हो, उस्तै हो l हाडजोड्नी, मेरुदण्ड र कार्टलेजले लचकता गुमाउँछन् र दुख्छ l कमजोर रक्त संचारका कारण तिनीहरु कमजोर भएका हुन्छन् l

पुरै रहस्य यही नै हो, हामी हाडजोड्नीमा रक्त संचार पुन: ब्युँताएर निको पार्छौं l

तर ४५ बर्षको उमेरपछि रक्त संचार ब्युँताउन असम्भव छ भन्ने साधारण बुझाई छ नि ?

यो पुरै वकवास हो l म आफैं एउटा चोट पछिको व्हिल चेयरबाट उठेर आएको मान्छे हुँ l अनि त्यो त ४५ बर्षको उमेर भन्दा पनि गम्भीर प्रकृतिको थियो l

तपाईंले व्हिल चेयरका अरु मानिसलाई बचाउनु भयो त ?

अँ, एक पटक भन्दा बढी l तर मेरा अधिकांस विरामीहरु ४० बर्ष उमेर माथिका साधारण मानिस छन् जसलाई उमेर बढ्दै गर्दा यी रोगले सताउन थाल्यो l उनीहरु यस्तै अस्टेकोंड्रोसीस, बाथ, रेडीकल्टिस, नशा चेपिएको जस्ता समस्या लिएर आउँछन् l यी रोगले मानिसलाई थकित बनाउँछ र साधारण तवरले जिउन दिंदैन l

मानिसहरु दुख्ने सिकायत गर्छन्, हिड्न पनि मुस्किल हुन्छ l उनीहरु साधारण मानिस हुन्, कुनै खेलाडी वा असक्त मानिस होइनन् l उनीहरु रुन्छन् ‘किन मलाई नै यस्तो हुन्छ ? मैले के गरेको थिएँ र ?” म साधारण जवाफ दिन्छु, “रुन बन्द गरौँ, रक्त संचारलाई ब्युँताउने काममा जुटौं l”

तपाईं यस्तो उमेरमा कसरी रक्त संचार ब्युँताउनु हुन्छ र ?

हालै सम्म त मैले मेरा बिरामीहरुलाई एउटा जटिल व्यायाम कार्यक्रमबाट नै उपचार गरें जसमा प्रशिक्षक सहितका ९६ वटा फरक व्यायाम हुन्छन् l यो बडो प्रभावकारी पद्धति हो, तर निकै लामो र गाह्रो हुन्छ l
दुख्छ, निकै कठिन छ, मानिससँग गिम जाने समय छैन l तसर्थ अरु केही सजिला र आधुनिक तरिकाहरु छन् भन्ने विश्वासका साथ मैले खोजी गरें जुन मैले भेटें पनि l

कस्तो रमाइलो ! के तपाईं हाम्रा पाठकहरुलाई यसका बारेमा बताई दिनुहुन्छ ?

अवश्य नै l अस्टेकोंड्रोसीस तथा हाडजोड्नी दुख्ने समस्याको नयाँ उपचारका लागि प्रमाणित हाम्रो केन्द्र नेपाल कै पहिलो केन्द्र हो l मैले स्वीकार गर्नै पर्छ कि मैले सुरुमा यसका बारेमा सुन्दा हाँसे, यसको प्रभावकारिताको बारेमा विश्वास नै लागेन l तर यसको परिक्षणको परिणामले म चकित भएँ -४५६७ विरामीहरु पुरै निको भए l यो ९४% प्रतिशत हो l ५.६ ले निकै सुधार भएको अनुभव गरे र ०.४ ले मात्र कुनै परिवर्तन महसुस गरेनन् l

यो कस्तो किसिमको उपचार हो र ?

म अद्भुत उपचारको बारेमा कुरा गर्दैछु l Flekosteel यो बामले एकै क्षणमा पिठ्युँ र हाडजोड्नीको दुखाईलाई बिर्साउँछ, ४ दिन भन्दा बढी लाग्दैन र अति वेवास्ता गरिएका घट्नाहरुमा पनि एक दुइ महिनामा नै निको पर्छ l

यसको फर्मुला बनाउन १.३ मिलियन डलर खर्च गरिएको थियो र लगभग १३ मिलियन डलर त यो प्रोडक्ट देशभर वितरण गर्ने अधिकारका लागि मात्र तिनु परेको थियो l

यसको अर्थ Flekosteel नेपालमा मात्र किन्न सकिन्छ ?

अहिलेलाई हो l तर जनवरी १ बाट सबैतिरका जनताका लागि उपलब्ध गराइने छ l

यो चमत्कारी बामले कसरी काम गर्छ नि ?

यसमा कुनै चमत्कार छैन, केवल विशुद्ध विज्ञान हो l यो Flekosteel बाम्मा ३२ वटा शक्तिशाली तत्वहरु हुन्छन् जसले सम्पर्कमा आउने वितिकै कमजोर र पुराना कोषहरुलाई ७ गुणा छिटो काम गराउँछ, यसरी कोषहरु ब्युँतन्छन् l

एक पटक समस्या ग्रस्त ठाउँमा यो दल्दा तपाईंले ९३०००० कोषहरुलाई ब्युँताउन सक्नुहुन्छ जुन रक्त प्रवाहका लागि राम्रो कुरा हो l उपचार यसरी नै हुन्छ l तर मुख्य कुरा भनेको स्थीरता हो l

बडो गज्जब l तर हामीलाई अर्को पनि व्याख्या चाहिन्छ, साधारण रोग भएका मानिसका लागि यसले कस्तो अर्थ राख्छ त ?

यसको अर्थ, मध्यकालीन वेलायती मेडिसिन अन्तत: पुरानो हुँदैछ र तपाईंले आफ्नो रोग घरमै बसेर १-२ महिना भित्रमा ठीक गर्न सक्नुहुन्छ l यो बाम Flekosteel को कुनै लठ्याउने वा जमाउने असर हुँदैन l यसले शरीरलाई कोषीय तहमा गएर काम गर्छ l यसले दुखाईको कारणलाई हटाइ जोड्नी र मेरुदण्डलाई सुरुकै साधारण अवस्थामा फर्काउन्छ l बिरामी ति लक्षणहरुबाट मुक्त नभई रोग नै निको हुन्छ l विस्तारै मरिरहेका कोषले कमजोर बनाएका रक्त प्रवाह ठीक हुन्छ l

बाम प्रयोगको पहिले दिन नै यसले शरीरको पुनरुत्थान गर्ने प्रणालीहरुलाई ब्युँझाउन्छ l यसले दुखाईबाट छुटकारा दिन्छ l २-३ हप्तामा उपचार सकिन्छ तर याद गर्नुहोस् तपाईंले रोकथामका लागि यो कोर्ष दोहोर्याउनु पर्छ l

के यो बाम Flekosteel ले मात्र बाथ तथा अस्टेकोंड्रोसीसलाई विशेष रुपमा निको पार्न मद्दत गर्छ त ?

अहँ, म तपाईंलाई त्यही कुरा बुझाउन खोज्दै थिएँ : यसले कोषीय तहमा काम गर्छ, तपाईंको रक्त संचारलाई पुरानै अवस्थामा ल्याउँछ l यसले हाडजोड्नी तथा मेरुदण्ड सम्बन्धी हरेक किसिमका रोगहरु जस्तै आर्थ्रोसीस, बाथ, स्कीटिका, र्युमाटिजम, रेडीकल्टिस, हर्नियायुक्त मेरुदण्ड निको पार्छ l चोटपटक, ट्रमा, फ्र्याक्चर र क्यालोसीसमा पनि यो बाम निकै प्रभावकारी हुन्छ l

यो त निकै गज्जबको उपचार जस्तो छ l के यसले दुखाई मात्र कम नगरी यी सबै रोग नै निराकरण गर्ने हो त ?

यो Flekosteel बामले शुरुमा दुखाई कम गर्छ (उपचारको सुरुवाती चरणमा) र अन्तत: रोगलाई पुरै निको पार्छ l मलाई गलत नसम्झनु होला मलाई व्यायाम र खेलकुद मन पर्छ र म यी सबै कुरा छाड्ने वाला पनि छैन l तर अधिकांस मेरा विरामीहरुका लागि यो निकै सहज, प्रभावकारी र उपलब्ध उपचार पद्दति हो l

यो कहाँ पाइन्छ भनेर धेरै जनालाई सोध्न मन छ होला l

हामीले औषधि पसलहरुमा यो बेच्न सुरु गर्न चाहेका थियौं तर हाम्रो फार्मेसिस्टहरुसँग केही कुरा मिलेन किनकि यो बामले उनीहरुको ब्यापार चौपट हुन सक्छ l मानिसहरुले उनीहरुका औषधि बर्षौंदेखि किनिरहेका छन् l धेरै भन्दा धेरै मानिसहरुलाई उपचारको खाँचो छ यो अवस्था फार्मेसिस्टहरुलाई सुहाउँछ l

त्यसैले हामी अहिले यो आधिकारिक साइटमा बेच्छौँ l
यसका केही फाइदा पनि छ- हामी सिधै बेच्छौँ l बिचौलियाहरु हुँदैनन् जसले ग्राहकहरुलाई खुद्रा मूल्य भन्दा ४,७ सस्तो पनि पर्छ l

ढुवानी मेलबाट गरिन्छ, भुक्तानी डेलिभरीका बेलामा हुन्छ, यो घरेलु उपचार भएकाले यसमा विशेषज्ञले हेर्नु पर्छ भन्ने पनि छैन l तर जे भए पनि तपाईंले यसमा मलाई पुरै विश्वास गर्नु पर्छ भन्ने छैन l तुलना गर्न चाहनुहुन्छ भने अरु उत्पादकहरुको पनि जाँचेर हेर्नुहोस् l प्रभावकारिताका लागि तपाईंले टाढैबाट भए पनि Flekosteel जस्तो केही पाउनु हुन्न l

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?
तपाईको प्रतिक्रिया दिनुहोस्

Discussion about this post

ताजा समाचार