यी प्रदेशहरूमा हुनेछ बैशाख १७ गते पहिलो चरणमा निर्वाचन

43
SHARES
239
VIEWS

काठमाडौं – प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले बैशाख १७ गते पहिलो चरणमा निर्वाचन हुने प्रदेशहरूबारे जानकारी दिएका छन् ।

सशस्त्र प्रहरी बलको २० औं स्थापना दिवसको अवसरमा शुक्रवार आयोजित कार्यक्रमलाई सम्बोधन गर्दै ओलीले प्रदेश २, गण्डकी, लुम्बिनी र सुदूरपश्चिम प्रदेशमा पहिलो चरणमा निर्वाचन गर्ने तयारी भइरहेको जानकारी दिए ।

‘पहिलो चरणमा प्रदेश २ सहित गण्डकी, लुम्बिनी र सुदूरपश्चिम प्रदेशमा र दोस्रो चरणमा प्रदेश १ सहित बाग्मती र कर्णाली प्रदेशमा निर्वाचन गर्ने गरी तयारी भइरहेको छ । तर यसको औपचारिक निष्कर्ष निस्किसकेको छैन । कसो गर्दा उचित हुन्छ, त्यहीअनुसार अघि बढ्नुपर्ला भन्ने सोचेको छु,’ उनले भने ।

अगामी बैशाख १७ र २७ गते २ चरणमा हुने प्रतिनिधिसभा निर्वाचन शान्तिपूर्ण रूपमा सम्पन्न गर्न सबैको उत्तिकै दायित्व रहने समेत ओलीले बताए । आगामी निर्वाचन स्वच्छ, निष्पक्ष र धाँधलीरहित रूपमा सम्पन्न हुने उनले बताए ।

उनले भने, ‘मुलुक निर्वाचनको तयारीमा लागेको छ । सुरक्षा निकायले अहं भूमिका निर्वाह गर्ने बेला आएको छ ।’

ओलीले सुरक्षा निकायलाई निष्पक्ष र विधिसम्मत तरिकाले अघि बढ्न आग्रह गरे । केही तत्वबाट विभिन्न घटना घटाउने चेष्टा हुन सक्नेतर्फ ध्यानाकर्षण गराउँदै उनले घटना घट्नुअघि नै नियन्त्रण गर्न सुरक्षाकर्मीलाई निर्देशन दिएका छन् ।

प्रधानमन्त्री ओलीले लोकतन्त्रलाई सहजरूपमा अघि बढ्न नदिने चेष्टाका झलक देखिएको बताए । उनले कुनै पनि अवाञ्छित गतिविधि गर्ने तत्वप्रति सजक रहँदै यसको सामनाका लागि तयार रहन पनि आग्रह गरेका छन् ।

शान्ति, सुरक्षा, अमन चयनलगायत विपद् व्यवस्थापन र संकटका बेला सशस्त्र प्रहरीले खेलेको भूमिकाको प्रशंसा गर्दै प्रधानमन्त्री ओलीले समयअनुसार परिमार्जित हुँदै अघि बढ्न सशस्त्र प्रहरीलाई आग्रह गरेका छन् ।

समारोहमा गृहमन्त्री रामबहादुर थापाले परिवर्तित वर्तमान अवस्थामा अहं भूमिका निर्वाह गर्न सशस्त्र प्रहरीलाई निर्देशन दिए । उनले आन्तरिक विद्रोह र आपराधिक गतविधि नियन्त्रणमा सशस्त्रको भूमिका महत्त्वपूर्ण रहेको बताएका छन् ।

थापाले सशस्त्र प्रहरीका १७ जिल्लाका अस्थायी गुल्मलाई स्थायी बनाउने र सीमा निगरानी चौकीलाई ५०० पुर्‍याउने लक्ष्य गृह मन्त्रालयको रहेको जानकारी दिए । पर्वतीय उद्धार तालिम शिक्षालय बनाउने तयारी भइरहेको समेत गृहमन्त्री थापाले जानकारी दिए ।

थापाले आवश्यकताअनुसार सशस्त्र प्रहरीमा जनशक्ति थप्दै लगिने पनि बताएका छन् ।

सशत्र प्रहरी महानिरीक्षक शैलेन्द्र खनालले संगठनले प्राप्त गरेको जिम्मेवारीलाई निर्भिक भएर पूरा गरेको जानकारी गराउँदै यस वर्ष सीमा निगरानी चौकीको संख्या बढाएर २२० पुर्‍याउने लक्ष्य राखिएको बताए । उनले यस वर्ष १ अर्ब ४१ करोड अवैध सामान बरामद गरी भन्सार कार्यालया बुझाइएको समेत जानकारी दिएका छन् ।

समारोहमा बंगलादेशको ढाका म्याराथनमा स्वर्ण पदक ल्याउने सशस्त्र प्रहरीकी खेलाडी पुष्पा भण्डारीलाई पुरस्कार प्रदान गरिएको थियो । उत्कृष्ट हुने सशस्त्र प्रहरीको नम्बर १ बाहिनी मुख्यालय सुनसरीलाई पुरस्कृत गरिएको छ भने लाईफ टाइम एचिभमेन्ट अवार्डबाट पूर्व सशस्त्र प्रहरी वरिष्ठ उपरीक्षक धनबहादुर थापा क्षेत्रीलाई सम्मान गरिएको छ ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?
तपाईको प्रतिक्रिया दिनुहोस्

Discussion about this post

ताजा समाचार