युवा व्यवसायी ढुँगाना र कृषि सहकारी सस्था द्धारा ठुलासैनमा राहात बितरण

53
SHARES
295
VIEWS

चन्द्र प्रसाद भाट,अछाम
बिश्वभर फैलिरहेको कोरोना भाईरस तथा (कोभिड १९) का कारण सरकारले जारी गरेको लकडाउनमा परेका ज्याला मजदुरी गरी जिबिको पार्जन गर्ने नागरीकहरु लाई मँगलसेन नगरपालीका वडा नः ५ बस्ने यूवा ब्यवशायि तेज प्रसाद ढुँगानाले आफ्नो छोरा यलम ढुँगानाको जन्मदिनको अवशरमा मँगलसेन नगरपालीका वडा नः ६ मा रहेका २३ दलित परीवार लाई राहात बितरण गर्नुभएको छ ।

यूवा ब्यवशायि ढुँगानाले सँकटको समयमा समस्यामा परेका नागरीक हरुलाई थोरै भएपनि राहात बितरण गरी आफ्नो छोराको जन्मदिन मनाउनु भएको हो । जन्मदिनको अवशरमा हुने फजुल खर्च लाई कटौती गरी गरीब,दीन दुखी को घाउमा मलह्म लगाउनु नै आफ्नो खुसि भएको ढुँगानाको भनाई छ ।

सोहि कार्यक्रममा वडा नः ६ मा रहेको शिबशक्ति कृषि सहकारी सस्थाले पनि ४० केजि दाल सहयोग गरेको सँस्थाका अध्यक्ष लोकराज भण्डारीले जानकारी दिनुभयो । यूवा ब्यवशायि ढुँगाना र कृषि सहकारी सस्थाको सहयोगमा आज राहात बितरण गरीएको वडा अध्यक्ष जनकराज भण्डारीले जानकारी दिनुभयो ।

देशैभर लकडाउनले गर्दा समस्यमा परेका नागरीकहरु लाई राहात बितरण गर्ने कार्यमा यतिबेला सस्थागत तथा ब्यक्तिगत रुपमा पनि राहात बितरण भैरहेका छन । वडामा रहेका २३ दलित परीवार लाई प्रति ब्यक्ति २० केजि चामल,१ केजि दाल,१ केजि नुन,१ पोका तेल र १ पिस हात धुने साबुन बितरण गरीएको वडा अध्यक्ष भण्डारीले बताए । वडा नः ६ को ठुलासैन बजारमा सामाजिक दुरी कायम गर्दै राहात बितरण गरीएको बताईएको छ ।

दैनिक मजदुरी गरी छाक टार्ने नागरीक हरु यतिबेला लकडाउनले काममा फर्किन नसकेपछि उनिहरु समस्यामा परीरहेका छन । यति बेला समस्यामा परेका नागरीक हरु लाई सहयोग गर्नू हामी सबैको दायित्व हो । यतिबेला अछामका स्थानिय तहहरुले पनि राहातका कार्यक्रमहरु धमाधम अगाडी बढाईरहेका छन ।

तर कतिपय स्थानिय तहहरुले राहातका नाममा गुजे्रका खाद्यान्नका सामाग्री पनि बितरण गरीरहेको पाईएको छ । यसरी समस्यामा परेका नागरीकहरु लाई उपभोग गर्न नमिल्ने खालका खाध्य सामाग्रीहरु बितरण गरी जनताको स्वास्थ्य प्रति खेलवाड गर्न कसैलाई पनि अधिकार छैन । यसरी जनता लाई राहातका नाममा स्वास्थ्यमा प्रतिकुल असर पर्ने खालका खाद्यबस्तु बितरण गर्ने स्थानिय तहहरु लाई कार्बाहिको दायरामा ल्याउन उपभोक्ता आफै सचेत बन्नु पर्दछ ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?
तपाईको प्रतिक्रिया दिनुहोस्

Discussion about this post

ताजा समाचार