अछाम प्रहरी लकडाउन लाई थप कडाई गर्दैछ : प्रहरी प्रमुख भारती

207
SHARES
187
VIEWS

चन्द्र प्रसाद भाट,२० चैत्र,अछाम,कोरोना भाईरसको सँक्रमण फैलिने सम्भावना लाई मध्यनजर गर्दै सरकारले लकडाउन लाई थप कडाई गर्ने निर्णय गरेसँगै अछाम प्रहरी पनि त्यस अभियानमा सक्रिय भएको छ । यतिबेला अछाम प्रहरी कोरोना सँक्रमणको सम्भाबित जोखिमलाई कम गर्न लगाईएको लकडाउन लाई थप कडाई गर्ने कार्यमा अघि बढेको छ ।

अछाम प्रहरी गाउँगाउँमा कोरोना बाट बच्न सकिने उपायका बारेमा माईकिङ्ग गर्ने कार्यमा अघि बढिरेको अछामका प्ररी प्रमुख डियसपि दिपक भारतीले जानकारी दिनुभयो । यो समयमा अनावश्यक भिडभाडमा नजान र एक अर्का सँग भेटघाट नगर्न पनी प्रहरी प्रमुख भारतीले आग्रह गर्नुभयो ।

लकडाउन लाई कडाई गर्नअछाम प्रहरी खटिरहेको जानकारी दिँदै उहाँले आम नागरीक हरुलाई नआँत्तिन पनि अफिल गर्नुभयो । जनताको सुरक्षाका लागी नेपाल प्रहरीले रात दिन नभनी काम गरीरहेको उल्लेख गर्दै उहाँले कोरोना सम्बन्धिका भ्रामक समाचारहरु प्रति बिश्वास नलिन पनि उहाँले अनुरोध गर्नुभयो ।

आफु मातहतका प्रहरी निकायलाई यस भाईरस बाट बच्नका लागी बिशेष निर्गानी गर्न निर्देशन दिइएसकेको जानकारी दिनुहुँदै उहाँले जिल्लाभर सुरक्षा ब्यवस्था कडा पारीएको बताए । लकडाउन कडाई गर्नमा कतै प्रहरीको उदासिनता त छैन ? भन्ने प्रश्नमा उहाँलेँ यसमा आम नागरीकलाई ढुक्क भएर बस्न सुझाब दिनुभयो ।

सरकारले जारी गरेको यो निर्देशन लाई पालना गर्दै सभ्य नागरीकको परीचय झल्काउन पनि उहाँले आग्रह गर्नुभयो । यदि सरकारी ,निर्णयको कसैले अवज्ञा गरे निजलाई कानुन बमोजिम कार्बाहिको दायरामा ल्याउने पनि उहाँले दाबि गर्नुभयो ।

जानाजान यो निर्णयको अवज्ञा गर्ने लाई प्रचलित कानुन बमोजिम ६ महिना कैद हुने पनि उहाँको भनाई छ । हाम्रा लागी नै नेपाल सरकारले यस्तो निर्णय गरेको भन्दै केहि दिन घरमै बसेर सुरक्षित रहन पनि उहाँले आग्रह गर्नुभयो ।

यो सँकटको घडिमा सुरक्षित तरीकाले आफ्ना परीवार सँगै घरमा बस्न,नियमित साबुन पानीले हात धुन,मास्कको प्रयोग गर्न पनि उहाँले अनुरोध गर्नुभयो ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?
तपाईको प्रतिक्रिया दिनुहोस्

Discussion about this post

ताजा समाचार